Řízená vnitřní očista - metoda C.I.C.
Zakladatelem metody je český lékař MUDr. Josef Jonáš.
CIC metoda je holistická metodu pohlížející na člověka jako na celek spojující zdravou psychiku s emocionalitou a zdravým fyzickým tělem, protože jedno bez druhého nemůže existovat.
Vychází z teorie, že příčinou většiny nemocí jsou toxiny usazené v různých tkáních lidského těla a tudíž se primárně zaměřuje na očistu organismu od toxické zátěže. Jednotlivé druhy toxinů v konkrétních tkáních jsou detekovány promocí přístroje fungujícího na principu elektroakupunkturních bodů.
Jednou z klíčových podmínek pro tuto metodu je i nalezení vlastního sebeocenění člověka. Je známo, že řada nemocí je způsobena tím, že si člověk neváží sám sebe a tím dochází k tomu, že ani jeho okolí ho nepřijímá tak, jak by si přál, je například nedostatečně oceňován za své snahy a schopnosti. Tato metoda je díky svým preparátům výborným základem a prostředkem ke komplexní proměně člověka směrem ke zdraví a k pozitivním vlastnostem, protože se soustředí nejenom na toxiny organického a anorganického původu, ale zaměřuje se i na toxiny emočního rázu.
Infekční ložisko
Základ řízené vnitřní očisty vychází z poznatků tradiční čínské medicíny a spojuje jí s medicínou západní, která vychází z toho, že příčinou mnoha onemocnění jsou infekce způsobené viry, bakteriemi, parazity a plísněmi. Aby tito původci infekce zůstali „nezpozorování“ naším imunitním systémem a mohli se v lidském organismu množit a přežívat, tak využívají vhodný materiál pro svůj „úkryt“. Tímto vhodným prostředím je zejména hlen, tuková pouzdra, krevní sraženiny a vazivové tkáně. Infekce, tak vytvářejí tzv. infekční ložiska - váčky miniaturních rozměrů a kulovitého tvaru.
Toxické zátěže
Mezi zdroje toxinů patří samotná existence člověka či konkurenčních živých organismů. Každý živý organismus se, v pudu sebezáchovy, snaží osídlit a ovládnout co největší životní prostor. Například mikroorganismy produkují mikrobiální toxiny jako bojové látky, které mají zabránit imunitnímu systému hostitele nebo jiným mikroorganismům jejich likvidaci. Dalším výrazným producentem toxických látek je například vulkanická činnost, jež se výrazně podílí na znečištění ovzduší. Nemalou část na přítomnosti toxických látek v životním prostředí mají i přirozené zažívací pochody zvířat (produkce methanu) nebo přirozené uvolňování radioaktivních plynů (především radonu) z podloží. Ale i člověk se nemalou měrou podílí na produkci toxických látek, kdy svou činností necitlivě zasahuje do životního prostředí a tím narušuje jeho přirozenou rovnováhu.
Toxiny se do organismu dostávají několika způsoby:
- Z životního a pracovního prostředí
- Stravou, pitím, dýcháním
- Užíváním drog, cigaret, alkoholu
- Přenosem přes placentu z těla matky v období těhotenství
- Bodnutím hmyzem, parazity
- Výměnou tělních tekutin a pohlavním stykem
- Poraněním pokožky a proniknutím toxinů do vnitřního prostředí organismu
- Přes dutinu ústní – implantáty, poranění, zubní plomby
- Stresem – emoční toxiny
Typy toxických zátěží:
- Volné toxiny
- Jedná se o volně uložené živé i neživé zátěže, které se mohou vyskytovat v jakékoliv části těla (orgány, tkáně, klouby, tělní tekutiny)
- Jsou zjistitelné klasickými lékařskými metodami a bývají opakovaně léčeny (zánět močové měchýře, angíny, apod.).
- Jedná se o živé zátěže, které vykazují aktivitu a mohou se množit.
- Infekční ložiska
- Makro i mikroskopické shluky toxinů zpravidla zapouzdřené v hlenovým nebo vazivovým pouzdrem.
- Díky ochrannému pouzdru jsou od okolního prostředí izolovány, a proto jsou metodami klasické medicíny těžko detekovatelné.
- Patogeny uložené v infekčním ložisku se nemnoží, ale škodí produkcí toxinů.
- Mohou se nacházet kdekoliv v organismu (mozek, klouby, zuby, …atd.).
- Velice často bývají příčinou chronických civilizačních nemocí
Druhy toxických zátěží:
- Těžké kovy – olovo, rtuť, měď, kadmium, cín, nikl, hliník, zlato, stříbro, platina
- Chemické látky – PCB, dioxiny, aldehydy, ftaláty, benzen, formaldehyd, čpavek
- Potravinové přísady - konzervační látky, barviva, ztužovadla, emulgátory, dochucovadla, kypřidla
- Radioaktivní látky – stroncium, radon, cesium, kobalt, uran
- Léky a léčiva– antibiotika, očkovací látky, zubní materiály
- Postřikové látky – fungicidy, pesticidy, akaricidy, herbicidy, …atd.
- Geopatogenní zóny – patogenní záření země, elektromagnetická pole z obrazovek, telefonů, vedení vysokého napětí, laserů, antén, mikrovlnek, počítačů
- Automobilová doprava - automobilové zplodiny, otěr pneumatik
- Kosmetické a čistící prostředky, lepidla, barviva, laky
- Živé zátěže – mikroorganismy a parazité a jejich metabolity, zoonákazy
- Emoční toxiny a stres
Preparáty Joalis
Všechny preparáty jsou schváleny jako doplňky stravy a při testech státními orgány byly kladeny vysoké nároky na jejich kvalitu a čistotu. Je tudíž třeba s nimi zacházet jako s potravinovými doplňky a uvědomit si, že nenahrazují léky předepsané lékařem. Vzhledem ke své povaze mohou být preparáty firmy Joalis kombinovány s jinými doplňky stravy i léky předepsanými lékařem.
Jednotlivé preparáty jsou sestaveny tak, aby obsahovaly vhodnou kombinaci bylin a holografické informace o toxinu v konkrétní tkáni. Tato kombinace je spouštěčem pro očistné reakce organismu, který zaktivuje vlastní imunitu a spustí samouzdravovací procesy lidského těla. Zároveň preparáty pomáhají k odstranění škodlivých blokujících emocí, které umožnily ukládání nežádoucích toxinů.
Je-li toxin přítomen, tak díky aktivaci imunitního procesu začne docházet k vyloučení toxinů již v prvních dnech a týdnech po začátku užívání přípravků. Není-li toxin přítomen, pak ke spuštění imunitní odezvy nedojde.
Preparáty jsou v několika podobách a volí se dle aktuální potřeby klienta. Účinná bylinná látka i holografické informace mohou být zafixovány pomocí alkoholu (kapky), na vláknině (tobolky) nebo v cukerném roztoku (sirup).
Joalis preparáty mají svá specifika. Aby bylo zajištěno jejich maximální účinnosti a nedošlo k jejich znehodnocení, tak je jejich užívání a uchovávání podmíněno několika zásadami:
- Základním a velice důležitým pravidlem je, že 20min před a 20min po užití preparátů je potřeba omezit činnosti, které mohou jejich účinek anulovat. Zejména se jedná o kouření, nejíst a nepít žádné nápoje (kromě čisté vody), nečistit si zuby mentolovou pastou.
- Preparáty, které jsou často v podobě kapek se aplikují buď přímo do pusy, nebo do sklenice s vodou, nebo na plastovou lžičku (nesmí být kovová). Výjimečně je možné lihové preparáty aplikovat na čistou kůži.
- Preparáty se užívají 1-2x denně dle aktuální potřeby klienta, zpravidla 10 kapek na jednu aplikaci nebo 1-3 tablety denně.
- V případě, že si klient není jistý, jak se preparát užívá, nechť se řídí pokyny uvedenými na obalu jednotlivých preparátů.
- V případě, že klient náhodou jeden den vynechá, tak se nic neděje. Zameškaná dávka se dodatečně již neužívá, ale pokračuje se normálně den následující. Nicméně větší nesystematičnost v užívání se může projevit na účinnosti celé kůry.
- Je-li vytestováno více preparátů najednou, tak se užívají současně až do úpěného vypotřebování. Preparáty se užívají až do konce i v případě, že došlo ke zmírnění nebo úplného ustoupení obtíží.
- V případě aplikace více preparátů je důležité dodržet odstup mezi užitím jednotlivých preparátů alespoň 2 minuty. V případě nedodržení této časové prodlevy může dojít k vyrušení účinku.
- Preparáty skladujte v suchu při pokojové teplotě. Je důležité dodržet dostatečný odstup od silného elektromagnetického pole, jako jsou počítače, mikrovlnná trouba, mobilní telefon, tablet, apod.
Žádný z preparátů firmy Joalis nenahrazuje léky předepsané lékařem! Preparáty užívejte a skladujte dle pokynů uvedených na obale.
Detekční přístroje Salvia a Acucomb
Salvia je modifikovanou verzí původního přístroje EAV používaného pro elekroakupunkturní diagnostiku jehož objevitelem je Dr. Reinhold Voll. Přístroj Acucomb je vyspělejší verzí přístroje Salvia.
Měření probíhá z jednoho akupunkturního bodu na dlani, tzv. bod osrdečníku. Jedná se o neinvazivní a nebolestivé vyšetření pomocí sondy, která indikuje pouze povrchové napětí kůže a změnu odporu, tzv. vegetativní funkční test. Během testovaní se sledují změny v rovnováze vegetativního nervového systému v sympatiku a parasympatiku. Zjednodušeně řečeno je jedná o změnu stresových a emočních reakcí v podvědomí člověka, a to na základě vkládaných dotazů. Dotazy se vkládají buď v podobě ampule s nahranou informací, nebo pomocí počítačového programu EAM.
Touto metodou lze například zjistit:
- Přítomnost toxické zátěže v lidském organismu
- Ověřit kvalitu funkce jednotlivých orgánů
- Snášenlivost alopatických preparátů
- Aktivní alergeny
- Vhodnost použití konkrétních potravinových doplňků, homeopatik apod.
Řízená vnitřní očista – Metoda C.I.C. nediagnostikuje ani neléčí a tudíž není náhradou za lékařskou či psychoterapeutickou péči. Preparáty firmy Joalis jsou potravinové doplňky a nenahrazují léky předepsané lékařem!